Sağlık

Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı – Formülü ve Nasıl Hesaplanır?

Aşağıdaki Vücut Yüzey Alanı hesaplama aracında Vücut Yüzey Alanı hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Vücut Yüzey Alanı Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Vücut Yüzey Alanı Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları Vücut yüzey alanınız: 0 metrekaredir.
Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.İnsanlar, hayatta birçok şeyi merak ederler. Akıllara her zaman garip sorular gelebilir. İnsan vücudu, insanlığın varoluşundan bu yana hep araştırılmıştır. Hepimiz boyumuzu, kilomuzu sürekli ölçeriz ve özellikle kilomuzu kontrol etmeye çalışırız. Vücudunuzla ilgili akıllarınıza gelebilecek bir diğer merak konusu da vücudunuzun yüzey alanı. Sitemizdeki Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı ile vücudunuzun metrekare cinsinden ne kadar bir alan kapladığını öğrenebilirsiniz.

Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı Nasıl Çalışır?

Sitemizdeki Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı’nı kullanarak vücudunuzun kapladığı alanı hesaplayabilirsiniz. Sitemizdeki robota giriş yaptığınızda karşınıza gelen ekranda sizden boy ve kilo bilgileriniz istenmektedir. Boy ve kilo bilgilerini tam olarak doğru biliyorsanız robot üzerinde giriş yaparak vücudunuzun yüzey alanını çok hızlı bir şekilde metrekare cinsinden öğrenebilirsiniz. Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı’mız Mosteller adında bir doktorun bulduğu formül ile çalışmaktadır. Mosteller metoduna göre boyunuzun kilonuz ile çarpımının 3600’e bölümünün karekökü size metrekare cinsen vücut yüzey alanınızı vermektedir.
Mosteller Formülü: √(Boy x Ağırlık/3600)

Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı Güvenilir Mi?

Mosteller isimli doktorun bulduğu Mosteller metodundan yararlanan Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı sayesinde güvenilir bir şekilde vücudunuzun yüzey alanın öğrenebilirsiniz. Eğer ki boy ve kilo bilgilerinizden eminseniz ve doğru giriş yapıp “Hesapla” butonun tıkladıysanız karşınıza çıkan değer çok büyük ihtimalle vücudunuzun yüzey alanının çok çok yakın bir değeridir. Günümüzde vücut yüzey alanı hesaplanırken birçok farklı metot kullanılmaktadır. Ancak bu metotlar arasında en güvenilir, en net sonuç veren yöntem olarak Mosteller metodu görüldüğü için sitemizdeki Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı’nda biz de Mosteller metodundan yararlanmaktayız.

Eğer sizin de aklınıza böyle bir soru geldiyse ya da herhangi bir yerde duyup da merak ettiyseniz sitemizdeki Vücut Yüzey Alanı Hesaplama Aracı sayesinde çok kolay bir şekilde merakınızı giderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitemizdeki bu araca giriş yaparak doğru bir şekilde santimetre cinsinden boy, kilogram cinsinden de ağırlık bilginizi girerek “Hesapla” butonunu tıklamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir