Muhasebe

Stajyer Avukat Borçlanması Hesaplama Aracı (2018 Güncel Fiyatlarla)

Aşağıdaki Stajyer Avukat Borçlanması hesaplama aracında Stajyer Avukat Borçlanması hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Stajyer Avukat Borçlanması Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Stajyer Avukat Borçlanması Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Stajyer Avukat Borçlanması Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.
NOT: 1 ay = 30 gün olacak şekilde borçlanma yapmak istediğiniz süreyi hesaplayarak gün cinsinden giriş yapınız. (5 ay=150 gün, 12 ay=360 gün, 15 ay=450 gün, 18 ay=540 gün)


  1. (Başvuru dönemi)

  2. gün (Örn. 150)


Aynen doğum borçlanmasında olduğu gibi stajyer avukatlar için de sigorta borçlanması hakkı bulunmaktadır. Bu hak sayesinde hem borçlanma hakkınız olur hem de emekli olma süreniz kısalmaktadır. Kısaca anlatmak gerekirse stajyerlik yapan avukatın stajyerlik yaptığı süre boyunca sigortasız olması durumunda stajyerlik yaptığı gün kadar borçlanma hakkı kazanmasıdır. Bu yazıda yukarıdaki stajyer avukat borçlanması aracının nasıl kullanılacağını, stajyer avukat borçlanmasının tam olarak ne olduğunu ve buna benzer soruların cevaplarını alabileceksiniz. İşte o sorular ve cevapları birlikte.

Stajyer Avukatlık Nedir?

Parasız çalışması zorunlu olan avukata stajyer denmektedir. Mezun olduktan sonra öncelikle işi öğrenmesi ve benzer amaçlar ile 1 yıl veya değişebilen sürelerde avukatlık stajı yapılmasına stajyer avukatlık denilmektedir. Pek çok kişiye göre para alınmadığı için iyi sıfatlarla anılmasa bile işi öğrenmenin anahtarı olabilir. Sigortanız olmamasına ve para almamanıza rağmen sigorta borçlanma hakkınız bulunmaktadır. Erkeklere tanınan asker süresi boyunca borçlanma ve kadınların doğum borçlanmasına benzer bir şekilde borçlanma hakları bulunmaktadır. Fakat bu meslekte sigorta olması mümkün değildir çünkü zaten maaş alınması kanunlara göre yasaktır ve alındığı tespit edilirse staj baştan başlamaktadır. Sigorta olmamasına rağmen staj bittiği zaman staj süresi boyunca borçlanılabilmektedir.

Stajyer Avukatlık Borçlanması Nedir?

  Stajyer avukatların yaptığı staj süresi boyunca sigortası başladıktan sonra sigortaya borçlanabilme hakkına stajyer avukatlık borçlanması denilmektedir. Bu süreç sayesinde en azından maaş almayan stajyer avukatın bir nebze hakları korunmuş olmaktadır.

Stajyer Avukatlık Borçlanması Nasıl Hesaplanır?

  Borçlanma ile ilgili güncel bilgileri kullanmak için bulunduğunuz web sayfasındaki “Stajyer Avukatlık Borçlanması Hesaplama Aracı” özelliğini kullanabilirsiniz. Bu seçeneğe gerekli bilgileri girdikten sonra ve Hesapla tuşuna bastıktan sonra istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Borçlanma Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

Sitemizdeki diğer borçlanma araçlarının kullanımına oldukça benzeyen bu aracın kullanımı da çok kolay ve hızlıdır. Öncelikle staj dönemini “Borçlanma Tarihi” bölümüne giriniz ve ardından “Borçlanma Süresi” kısmına staj sürenizi girdikten sonra “Hesapla” tuşuna tıklayınız. Yukarıda “Hesaplama İşlemleri Başarıyla Tamamlandı.” Yazısını gördüğünüz zaman aşağıdaki bölümden tüm detaylı sonuç ve bilgileri edinebilirsiniz ve istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir