Muhasebe

Sigara Maliyeti Hesaplama ve Sorgulama Aracı

Aşağıdaki Sigara Maliyeti hesaplama aracında Sigara Maliyeti hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Sigara Maliyeti Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Sigara Maliyeti Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Sigara Maliyeti Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.

  1.  

  2. Örn. 15


  3. Örn. 12,50


Sigara kullanmak sadece sağlık açısından değil aynı zamanda maddi açıdan da kişilere büyük zararlar verebilmektedir. Ülkemizdeki ve dünyadaki gelir seviyesi göz önünde bulundurulduğunda oldukça fakir denebilecek ailelerde dahi pek çok kişi sigara tüketebilmektedir. Hayalleri olan ev ya da araba almak gibi istekleri olan kişilerin sigara tüketimi nedeniyle harcadıkları paranın hesabı yapıldığında ise birkaç sene içerisine bu hayallerine kavuşabilecekleri ortaya çıkmıştır. Ayrıca günlük ve yıllık sigara tüketimleri hesaplandığında ne kadar büyük oranlar çıktığı da insanları şaşırmaktadır. Sigara maliyeti hesaplama ve sorgulama aracı ise bir paket sigara tüketen bir kişinin bu tüketiminin bir yılda birkaç yılda ne kadar maddi zarara yol açtığını hesaplamaktadır.

Bir Paket Sigara İle Maddi Durumunuz Düzelir!

İnsanlar genellikle bir paket sigaranın büyük bir harcama olmadığını düşünerek sigara tüketimine gitmektedirler. Aslında günlük tüketilen bir paket sigara hesaplandığında aylık ve yıllık harcamalar dikkate alınırsa büyük bir servet anlamına gelebilmektedir. Çoğu aile isteklerini hatta eğitim ve doktor masraflarını karşılayamamakta ancak sigara tüketerek ne kadar büyük bir serveti çöpe attığının da farkına varamamaktadır. Bu konuda daha bilinçli olmak isteyen kişilerin başvurabileceği sigara maliyeti hesaplama aracı ile sizde bir paket sigara ile yapılan tüketimi görebilirsiniz. Bugün en ucuz sigara olarak 5 TL’lik bir sigara belirleyelim. Bu sigaradan kişi günde 1 paket tükettiğinde bir ayda 30 paket tüketmiş olur. 30*5 ise ayda 150 TL yapacaktır. 150 TL ise kimi ailelerin bir aylık mutfak harcamaları ya da 3-5 öğrencinin bir aylık eğitim giderleri ile denk durumdadır.

Sigara Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Sigara maliyeti hesaplanırken kullanılan sigaranın ne kadar ücrete satışa sunulduğunu yazmak ve günde kaç paket kullanıldığını yazmak sistemin kısa sürede hesaplamasını sağlayacaktır. Sigaraların her birinin farklı markalarda ve fiyatlarda olmasının yanında her gün bir ailenin 5 pakete varıncaya kadar sigara tüketebildiği de dikkate alınırsa oldukça önemli bir servet sigara için kaybedilmektedir. Sizde bu konuda merakınızı gidermek isterseniz ve bu paralar ile neler yapılacağını bilmiyorsanız tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir