Eğitim

Lise Ortalama Hesaplama Aracı (E-Okul Ders Notu %100 Uyumlu)

Aşağıdaki Lise Ortalama hesaplama aracında Lise Ortalama hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Lise Ortalama Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Lise Ortalama Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Lise Ortalama Hesaplama Aracı

E-Okul Sistemiyle %100 Uyumlu

NOT: Bu hesaplama aracı 2017 – 2018 eğitim yılı ve sonrasına (2018 – 2019 dahil) uyumlu olarak hazırlanmıştır. Lütfen tüm kutucukları dikkatli bir biçimde doldurunuz.
* Doldurulması zorunlu alanlar.  1. Haftalık Ders Saati / Puan

  2. /
    Örn. 76,50


Lise hayatı hem çocukluk döneminin kapanması hem gençliğe atılan ilk adımların yeri hem de yeni bir hayat düzeni kurma noktasında oldukça önemli bir zaman dilimini oluşturmaktadır. Özellikle lise döneminde yaşanan bütün gelişmeler öğrencileri hem fiziksel hem de sosyal olarak etkilemektedir. Eğitim hayatının büyük rol oynadığı lise döneminde derslerde gösterilen başarılar öğrenciler için büyük anlam ifade ettiği gibi veliler içinde oldukça önemlidir. Lise ortalama hesaplama sayfamız ise eğitim hayatında bir liselinin gösterdiği başarıları ölçmek adına hesaplama sistemi sunmaktadır. Bu sistem ile notları doğru bir şekilde girmeniz halinde hesaplamaları yapabilir ve ortalamanızın kaç olduğunu öğrenebilirsiniz.

Farklı Liselere Özel Hesaplama!

Lise ortalama hesaplama sistemi oldukça basit bir kullanım imkanı sunmaktadır. Hangi liseye gittiğinizi seçmeniz halinde size özel olarak açılan ders listesinden gördüğünüz derslerden aldığınız notları girerek ortalamanızı bulabilirsiniz. Zaman kaybı yaşamayacağınız ve kesinlikle doğru sonuçlar vererek hesaplama yapacak olan sayfamız ile hangi lisede olursanız olun o liseye göre hesaplama yapabileceksiniz. Çocuğunuz büyürken onun eğitim anlamındaki gelişimlerini takip etmek istiyor ve notlarının ortalamasını merak ediyorsanız yine sayfamıza gelerek notlar kısmını doldurmanız yeterli olacaktır. Saatler süren hesaplamaları bir kenara bırakıp gerçekten kısa sürede parmaklarınızın ucuna kadar getirecektir.

Lise Ortalamasının Önemi Nedir?

Lise ortalaması hesaplama konusu üniversite sınavları sonrasında sonuçlara etki edeceğinden dolayı öğrencilerin geleceği için önemli konulardan olmaktadır. Üniversitede istenilen bölümlerin kazanılmasına etkisi olan lise ortalamalarının yüksek olması halinde ek olarak gelecek puanda yükselmektedir. Lise ortalamasının düşük olması halinde üniversite sonuçlarına eklenecek puanlarda düşmektedir. Bu nedenle hem veliler hem de öğrenciler açısından ortalamalar oldukça önemli konulardan olmaktadır. Ayrıca ortalamanın yüksek olması ile birlikte öğrenciler ders çalışmak için daha da istekli hale gelebilmektedir. Günümüzde küsuratlı şekilde girilebilen ders notlarının ortalamasını e-okul ile %100 uyumlu bir şekilde hesaplamak ve kısa sürede sonuçlara ulaşmak isterseniz sizde sayfamıza gelebilirsiniz. Hesaplamalarda yanlışlık olmadan ve kısa sürede sonuç almayı sağlayan bu sistemden faydalanmak için internet bağlantınızın bulunması da yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir