Eğitim

Lise Mezuniyet Puanı Hesaplama (2018 E-Okul Sistemine Uyumlu)

Aşağıdaki Lise Mezuniyeti Puanı hesaplama aracında Lise Mezuniyeti Puanı hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Lise Mezuniyeti Puanı Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Lise Mezuniyeti Puanı Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Lise Mezuniyet Puanı Hesaplama Aracı

E-Okul Sistemiyle %100 Uyumlu

NOT: Bu hesaplama aracı 2017 – 2018 eğitim yılı ve sonrasına (2018 – 2019 dahil) uyumlu olarak hazırlanmıştır. Lütfen tüm kutucukları dikkatli bir biçimde doldurunuz.
* Doldurulması zorunlu alanlar.


  1. Örn. 85,45

  2. Örn. 75,42

  3. Örn. 70,85

  4. Örn. 68,74


Lise 4’e gidiyorsanız ve mezuniyet giderek yaklaşıyorsa mezuniyet puanınızı merak etmeniz son derece normaldir. Bu puan ileride pek çok yerde iş alımlarında ve üniversite sınavlarında sizi önce çıkarabilecek veya tam tersi etki yaratabilecek bir puandır. Bu sebeple puanı öğrenmeniz ve ona göre hareket almanız oldukça önemlidir. Bu yazımızda yukarıdaki aracın kullanımına dair soruları ve lise mezuniyet puanı ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

Lise Mezuniyet Puanı Nedir?

  Lise Mezuniyet Puanı yanı LMP lise 1’den lise 4’e kadarki tüm senelerinizin yılsonu puan ortalamalarının ortalamasının alınmış halidir. Ortalama ile birkaç işlem daha yapıldıktan sonra mezuniyet puanını tamamen doğru bir şekilde bulabilirsiniz.

Lise Mezuniyet Puanı Hesaplama Aracı Ne İşe Yarar?

  Bildiğiniz üzere internet ve teknolojinin gelişmesiyle hesaplama ve muhasebe araçlarına gereken zaman azalmış oldu. Bu aracın amacı da sizin veya çocuklarınızın lise mezuniyet puanlarının hesaplamasını kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmektir. Ayrıca buna benzer pek çok ilkokul, ortaokul ve lise puanları hesaplama araçlarımız bulunmaktadır.

Hesaplama Nasıl Yapılıyor?

  Tamamen E-Okul sistemine uygun bir şekilde ve geçmiş bilgilerin karmasıyla yapılan hesaplamalar size en doğru sonucu vermek üzere programlanmıştır.

E-Okul Sistemine Uygun Mu?

  Evet, bu ve diğer tüm eğitim hesaplama araçlarımız E-Okul ve MEB sistemine %100 uygundur.

Lise Mezuniyet Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

  Elde etmeniz gereken bazı bilgiler bulunuyor. Öncelikle bunlarla başlayalım. Millî Eğitim Bakanlığı E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne (VBS) öğrenci ve kimlik bilgileriniz ile giriş yapınız. Ardından karşınıza çıkan sayfada 1. Sınıftan bulunduğunuz sınıfa kadarki tüm notlarınız ve bilgilerinizi görebilirsiniz. Buradan sırasıyla 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf, 12.sınıf yıl sonu başarı puanlarınızı bir kâğıda yazınız. Daha sonra bizim aracımıza dönünüz ve tüm bu bilgileri belirtildiği şekilde sırasıyla yazınız ve alt kısımda bulunan mavi “Hesapla” düğmesine tıklayınız. Sonuçlar yukarı kısımda görüntülenebilir.

Buna Benzer Eğitim-Sınav Araçlarınız Bulunuyor Mu?

  Sitemizde her türlü eğitim ve sınav puan hesaplama araç gereçleri bulunmaktadır. Bünyemizde bulunan hesaplama araçlarına her gün taleplere göre yenisini eklemekteyiz ve bulunanları güncellemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir