Sınav

Jandarma Astsubay Giriş Sınavı (JANA) Puan Hesaplama Aracı

Aşağıdaki JANA Puan hesaplama aracında JANA Puan hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında JANA Puan Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin JANA Puan Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Jandarma Astsubay Giriş Sınavı (JANA) Puan Hesaplama
* Doldurulması zorunlu alanlar.


  1. Örn. 71 (100 Soru)

  2. Bilmiyorsanız boş bırakınız


Jandarma ve astsubaylık eğitiminden geçmek isteyen kişilerin başvurduğu sınav olan jandarma astsubay giriş sınavı pek çok gencin merak ettiği ve başvurduğu sınavlardan oluyor. Özellikle askeri alanda bir yerlere gelmek isteyenlerin başvurduğu bu sınav her yıl düzenleniyor. Çeşitli soru dağılımları ile adaylara bu alandaki yeterliliklerini ispatlama şansı veren Jandarma Astsubay giriş sınavı puan hesaplama aracı ile puan hesaplaması da yapılabilmektedir. Hesaplamaların yapılmasında sorulara verilen cevaplarla birlikte standart sapma gibi durumlarda dikkate alınmaktadır. Sadece yazılı sınav imkanı olan bu eğitimlerde yazılı sınavdaki sonuçlarda önemli konulardan biri haline gelmektedir.

JANA Puanı Nasıl Hesaplanır?

Sadece 1 yıl için geçerli olan Jandarma Astsubay giriş sınavı sonuçları açıklandıktan 6 ay sonra imha edilmektedir. Sınav 2 saat yani 120 dakika sürmektedir. Sınavda Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi, Türk Kültür ve Medeniyetler Tarihi, Türkiye Coğrafyası ve Temel Vatandaşlık Bilgisi gibi derslerden çeşitli sorular sorulacaktır. Bu sorulardan en fazla doğru cevabı verenden başlayarak gerekli alımlar yapılmaktadır. Bu nedenle doğru sayısını ve puanını öğrenmek isteyen adayların Jandarma Astsubay giriş sınavı puan hesaplama sistemine ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu sistem sürekli yenilendiğinden dolayı ve soru miktarındaki değişikliklerden dolayı güncel puan sıralaması yapabilecek sayfalardan gerekli hesaplamaların yapılması daha iyi sonuçlar verecektir.

Jandarma Astsubay Giriş Sınavı Puanları

Jandarma Astsubay giriş sınavı puanları dikkate alındığında puanı en yüksek kişiden başlamak koşulu ile alımlar yapılacaktır. Ayrıca sınava giren aday sayısına göre de baraj puanının değiştiği bu sınavda barajı aşıp aşılmadığı kişi sayısının bilinmesi ile mümkün olabilir. Puan hesaplamalarında barajın aşılıp aşılmadığı bu yüzden anlaşılamayabilir. Jandarma Astsubay giriş sınavı puan hesaplamalarında size yardımcı olacak olan sayfamızdan da istediğiniz zaman puan hesaplaması yapabilir ve gerekli hesaplamalar ile puan bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Özellikle güncel bilgiler ile kendini yenileyen bir adresten hizmet almak istediğinizde size yardımcı olacak olan sayfamızdan sadece bu alanda değil çeşitli sınav sonuçları içinde puan hesaplamasında bulunabilirsiniz. JANA puan hesaplamalarının hesaplanmasına bilgilerinizi doldurmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir