Genel

İllerin İlçeleri Listesi ve İsimleri (2018 Güncel Verilerle)

Son zamanlarda artan illerin ilçeleri listesi talebinden dolayı böyle bir aracı sizlere sunacağız. Bu aracın amacı yeni bir şehre taşınmaya karar veren fakat oradaki ilçeleri merak eden veya kendi yaşadığı şehirdeki ilçeleri çok iyi bilemeyip bunları öğrenmek isteyen kişilerin ihtiyaçlarını gidermektir. Devletin yayınladığı bilgiler derlenmiştir ve tek bir noktada toplanarak İllerin İlçeleri Listesi ve İsimleri Sorgulama Aracı haline getirilmiştir. Bu araç sayesinde yaşadığınız veya taşınacağınız ilin ya da bir başkasından duyduğunuz illerin ilçelerini tek bir tık ile sorgulayabilirsiniz. Aynı zamanda sadece ilçe değil il ile ilgili tüm detayları sunmaktadır.

İlçe Nedir?

İlçe bir şehrin parçalara bölünmüş ve her birinin ismi farklı olan yapılara denilir. Her ilçenin kendine has karakteristik özellikleri olabilir veya olmayabilir. İlçe ismi il isminden gelmektedir. Bir örnek verecek olursak, Muş ilimizin Varto bölgesi de bir ilçedir. İlçeler halkın daha kontrollü tutulması ve isteklerin daha iyi yönetilebilmesi için oldukça faydalıdırlar.

İlçe Listesi Nasıl Sorgulanır?

İlçeler sitemizdeki İllerin İlçeleri Listesi ve İsimleri Sorgulama Aracı sayesinde son derece hızlı bir şekilde sorgulanabilmektedir. Çalışmalarınız, ödevleriniz veya merakınız amacıyla 81 ilin tamamını kapsayacak şekilde sorgulamalar yapabilirsiniz. Bu yazının devamında sorgulama aracının nasıl sorgulanacağını nasıl çalıştığı ile ilgili detayları yazacağız.

İlçe Listesi Sorgulama Aracı Nasıl Kullanılır?

  Bu başlık altında İlçe Listesi Sorgulama Aracı nasıl kullanılır ve nasıl hesaplama yapar hakkında detaylı bilgi vereceğiz. İlçe Listesi Sorgulama Aracı oldukça kolay bir kullanıma sahiptir ve bilgisayar bilgisine sahip olmayan birisi bile kolaylıkla istediği ilin ilçelerini sorgulama işlemini yapabilir. Sorgulama yapmak için gereken tek bilgi hangi şehrin ilçelerinin öğrenileceği bilgisidir. İstenilen şehir listeden seçildikten sonra mavi “Hesapla” butonu yardımı ile tüm sonuçlar yukarı bölümde görüntülenebilir. Örneğin Yozgat ilinin ilçeleri sorgulandığındaki sonuçlar, Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenifakılı, Yerköy olarak görüntülenebilir. Yozgat yalnızca örnek olmakla birlikte Türkiye’deki 81 ilin tamamı da sorgulanabilmektedir.

2018 Yılına Uyumlu Mudur, Güncel Midir?

  Sitedeki diğer hesaplama ve sorgulama araçlarından da bilindiği üzere bu aracımız da günceldir ve sürekli güncellenmektedir. Bu araç ve diğer il araçları Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan verilere göre her dönem ve yıl ekibimiz tarafından güncellenmektedir. Güncel olmadığını düşündüğünüz bölüm olursa yorumlarda bize aktarabilirsiniz.

Başka Ne Sonuç Veriyor?

  İlçe sorgulama aracı aynı zamanda sorguladığınız il ile ilgili pek çok bilgi vermektedir. Bu bilgileri Plaka numarası, enlem boylam, yüz ölçümü, telefon alan kodu olarak sıralayabiliriz. Örneğin Edirne ilimizi sorgularsak plaka kodu 22, nüfusu 406855, telefon alan kodu 284, rakımı 48 olarak sonuçlar elde edebiliriz. Hem ilçeleri hem de bu bilgileri tek tık ile öğrenme imkânı sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir