Sağlık

İdeal Kilo Hesaplama Aracı (Boy-Kilo Oranı %100 Bilimsel Yöntemlerle)

Aşağıdaki İdeal Kilo hesaplama aracında İdeal Kilo hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında İdeal Kilo Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin İdeal Kilo Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.
Hesaplama Sonuçları

İdeal Kilo Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.  1. cm (Örn. 172)

  2. kg (Örn. 69)

Yemeğe ulaşım imkanlarının artması, gıda mühendisliğinin gelişmesi, motorlu araçlar ile tarımın gelişmesi ve bunlara bağlı tüm gelişmeler sayesinde, günümüzde tarihte hiç olmadığı kadar yemek bolluğu yaşamaktayız. Abur cuburlar, cipsler, hızlı ve yağlı yemekler, ucuz besinler, her yerde bulunan kahve zincirleri ve şekerli içecekler.

Bu saydıklarım ve daha birçoğu insan yaşamını olumsuz etkilemesine rağmen, insanların kilo almasına tek sebep olan şeyler bunlar değil. Kilo almayı ve vermeyi etkileyen pek çok faktör bulunuyor. Biz de sağlıklı bir insanın ideal kilosunu, boyuna, cinsiyetine ve kilosuna göre hesaplama hizmeti sunmaya karar verdik. Bu sayede insanlar ideal kiloda olup olmadıklarını matematiksel bir şekilde tamamen doğru hesaplayabileceklerdi.

İdeal Kilo Nedir ve Ne İşe Yarar

  İdeal kilo bir insanın boyunun ve kilosunun birbirine orantılı ve dengeli olmasıdır. Örneğin boyu kısa fakat kilolu bir insan değerlerini bu bölüme yazarsa yüksek kilolu çıkabilir, ya da tam tersi uzun boylu fakat çok ince birisi buraya değerlerini yazarsa sağlıksız bir seviyede ince çıkabilir.

Bu aracın tek amacı insanların gerçekten kilolu olup olmadıklarını, ince olup olmadıklarını teyit etmeleri için olanak sağlamaktadır. İnsanlar kendilerini her zaman doğru yargılayacak cesarete sahip değillerdir. Örneğin kimse aynaya bakıp “çok kiloluyum yahu.” demez de “neyse bir sürü kişi kilolu zaten.” Diyebilir. Bu araç ile nesnel bir şekilde ideal kilonuzu bulabilirsiniz.

İdeal Kilo Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır

  Oldukça basit bir matematik formülünden ibaret “İdeal Kilo Hesaplama Aracı”, boyunuzu, kilonuzu ve cinsiyetinizi bir takım matematiksel formüller ile işler ve size sonucu cinsiyet normallerine göre sunar. Araç sayesinde ideal kilonuza ulaştığınızdan emin olabilirsiniz. Hesaplama işlemleri için aracımızı kullanmanız gerekmektedir. Büyük beden iç giyim sayfası üzerinden ideal kilosu yüksek çıkan kişiler kolayca en uygun ürünleri bulabilirler.

İdeal Kilo Hesaplama Aracı Kullanımı

  Yukarıda kendisi hakkında birçok bilgi verdiğimiz İdeal Kilo ile ilgili, şimdi de sonuca geleceğiz. Yani hesaplamanın nasıl yapılacağına. Öncelikle boyunuz ve kilonuzu doğru bir şekilde giriş yapmanız gerekmektedir.

Bunun için en yakın eczanede boyunuzu ve kilonuzu doğru bir şekilde ölçtürünüz. Ardından bu sonuçları not alınız ve gerekli yerlere cinsiyetinizle birlikte giriniz. Devamında aşağıda bulunan mavi “Hesapla” tuşu ile sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir