Sağlık

Günlük Su İhtiyacı Hesaplama Aracı – Günde Kaç Litre Su İçmeliyiz?

Aşağıdaki Günlük Su İhitiyacı Karşılama hesaplama aracında Günlük Su İhitiyacı Karşılama hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Günlük Su İhitiyacı Karşılama Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Günlük Su İhitiyacı Karşılama Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Günlük Su İhtiyacı Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.
Vücudun günlük olarak belirli miktarda su tüketmesi gerekir. %70’i su olan vücudumuzun susuz kalması halinde pek çok sağlık sorunu ortaya çıktığı gibi vücudun sağlıklı bir şekilde varlığını koruyabilmesi de su ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle herkesin günlük belirli miktarlarda su tüketmesi gerekir. Genellikle hekimler tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında su ihtiyacının karşılanması için herkesin günlük 3 litre kadar su içmesi gerektiği gibi bir genelleme yapılmaktadır. Ancak bu genellemede bazı insanların gün içerisinde harcadıkları enerji, kilo, boy ve vücuttaki hastalıklar gibi detaylar dikkate alınmayabilmektedir.

Herkesin Günlük Su İhtiyacı Farklıdır!

Her insan aynı kıyafetleri giymez ya da her insan her gün aynı yemekleri yemez. Herkesin bünyesi ve yapısal özellikleri farklı farklı olduğundan dolayı giydikleri kıyafetler, tükettikleri besinler farklı farklıdır. Su ihtiyacı da insanlarda farklılık gösteren bir durumdur. Bir bebeğin su ihtiyacı ile bir yetişkinin su ihtiyacı nasıl farklı ise her bünyenin su tüketim oranı da farklı farklı olacaktır. Günlük su ihtiyacı hesaplama aracı ise kişilerin bedensel bilgileri ışığında günlük olarak tüketilmesi gereken su miktarının hesaplanmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede daha fazla su ihtiyacı olan kişi daha az tüketmek yerine ihtiyacı olanı tüketmiş olacaktır. Gereğinden fazla su tüketen kişilerde suyun zararını görmüyor olsalar bile bedenlerinin ihtiyacı olan suyu aldıklarında daha rahat bir yaşama kavuşabileceklerdir.

Günlük İçilmesi Gereken Su Miktarı Nasıl Hesaplanır?

Vücut oranları insanların ihtiyaçlarının çizelgesini çıkarmada oldukça önemlidir. Yani bir kişinin boyu ve kilosu bu kişinin günlük ne kadar kalori tüketebileceği gibi değerlerin bulunmasını sağlar. Günlük su tüketim hesaplayıcısı ise kişilerin fiziksel verilerini kullanır. Yaşa ve cinsiyete göre de değişen günlük su tüketim miktarının bulunmasını sağlayan bu sistem sayesinde sizde gün içerisinde tüketeceğiniz su miktarını bularak daha sağlıklı bir yaşam için su tüketimine başlayabilirsiniz. 32 gram ile kilonuzu çarpmanız halinde günlük kaç litre su içebileceğinizi bulabilirsiniz. Ancak pek de detaylı olmayan bu sistem yerine sayfamızdaki hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir