Sağlık

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Aracı (%100 Bilimsel Verilerle)

Aşağıdaki Günlük Kalori İhtiyacı hesaplama aracında Günlük Kalori İhtiyacı hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.  1. Örn. 32

  2. cm (Örn. 172)

  3. kg (Örn. 69)


Her insanın bünyesi farklı özelliklere sahiptir. Kimi insanlar yediği yemekleri oldukça kısa sürede hazmedebilirken kimileri ise yediği yemek miktarı az bile olsa hazmedemeyebilir. Bu nedenle günlük olarak kişilerin belirli kalorilerde besin tüketmesi gerekir. Günlük kalori ihtiyacı hesaplama ile sizde gün içerisinde ne kadar besin tüketeceğinizi öğrenerek hem bedeninizi koruma altına alabilir hem de fazla besin tüketiminden dolayı fazla kilolarla ve çeşitli rahatsızlıklarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Tüketilen her besinde farklı farklı kalori miktarları bulunmaktadır. Kalorilerin hesaplanması içinse tüketilen besinin miktarına ve kalori cetvelindeki karşılığına bakmak gerekir. Bu noktada kendiniz için gerekli olan besin miktarını öğrenmek adına kalori araştırması yapmak yerine sayfamızdan bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Aracı İle Sağlıklı Yaşamak Elinizde!

Hemen her şeyin internet üzerinden halledilebilir olduğu günümüzde sağlıklı yaşamak adına tüketilmesi gereken besinlerin kaç kalori olduğunu ve vücudumuzun ne kadar kaloriye ihtiyacı olduğunu öğrenmek büyük önem taşıyor. Obezite ve kiloya bağlı sağlık sorunlarının artmasından dolayı sağlıklı bir hayata merhaba demek ve bir yerden başlamak isteyenler için hazırlanan günlük kalori ihtiyacı hesaplama aracımız ise sizlere çalıştığınız işe, günlük aktivitelerinize ve şu anda bulunduğunuz boy ve kiloya göre çizelgeler oluşturuyor. Bu çizelgeler ile günlük ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde değerlendirebiliyor ve sağlıklı bir yaşam için neler yapmanız gerektiğini de öğrenebiliyorsunuz.

Her Vücut Farklıdır!

Genel olarak günlük tüketilmesi gereken kalori miktarını belirlemek doğru değildir. Çünkü herkesin vücudu farklı bir şekilde çalışır. Yapılan aktiviteler, vücudun su tüketim ihtiyacı, hastalıklar gibi yüzlerce durumun etken olduğu günlük kalori ihtiyacında herkesin kendine uygun bir program benimsemesi esastır. Bunun bilincinde olan sayfamız ise günlük kalori ihtiyacı hesaplama konusunda uzman olup insanların farklılıklarından doğan ihtiyaçları belirleme konusunda da titiz bir hesaplama yöntemi kullanmaktadır. Kalori ihtiyacınızı öğrenerek daha sağlıklı bir yaşam istiyorsanız detaylı kalori hesaplayıcısı olan adresimize gelmelisiniz. Sadece kalori hesaplamalarında değil aynı zamanda günlük su tüketimi gibi çeşitli hesaplamalarda da sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için tıklayın, hemen kalorinizi hesaplayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir