Genel

E-Devlet Sorgulama ve Hesaplama Araçları

İnternetin gelişmesi ile birlikte kamu kuruluşları da internet üzerinden hizmet vermeye başladı. Bu hizmetlerden birisi de E-Devlet sitesidir. E-Devlet sayesinde pek çok vatandaşlık işini evinizden, oturduğunuz yerden internet aracılığıyla yapabilmektesiniz. Biz de hesaplama ve sorgulama sitesi olarak e-devlet ile ilgili hesaplama ve sorgulama araçlarını sizlere sunmaya karar verdik.

E-Devlet Nedir?

E-Devlet tüm kamu kuruluşu ve vatandaşlık işlerini tek bir web sitesinde toplamış bir yapıdır. Bu yapı sayesinde adınıza açılan mahkemeler, sizin açtığınız mahkemeler, üstünüze kayıtlı olan taşınır ve taşınmazlar, kesilen cezalar, borçlarınız, üzerinize kayıtlı telefonlar, banka hesapları, araba plaka kodları ve bunların dışında pek çok bilgi elde edilebilir. Fakat bu sistem pek çok kişi tarafından detayları ile bilinmiyor. E-devlet ile ilgili sorgulama araçlarını web sayfamızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Nasıl Giriş Yapılır

  E-devlet giriş sistemini oldukça kolay yapmıştır ilk başta hiçbir kaydınız yok ise bir kamu kuruluşuna başvurmanız ve oradan tek kullanımlık şifre almanız gerekmektedir. Daha sonra e-devlet sitesine girerek Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız (TCKN) ve verilen şifre ile giriş yapmanız ve yeni şifre, telefon numarası ve e-posta adresi tanımlamanız gerekmektedir. Bir dahaki tüm girişlerinizde bu şifre ve telefon, e-posta kullanılacağından seçimlerinizi dikkatli yapmanızı zaman kaybı yaşamamanız açısından öneririz.

E-Devlet Sorgulama ve Hesaplama Araçları Nedir?

Kullanıcılara her tür hesaplama hizmetini sunmayı hedeflediğimizden dolayı aynı zamanda E-Devlet konusunda da hizmet vermek istiyoruz. Bu sebeple e-devlet ile ilgili sorgulama işlemlerini ve araçlarını artık sitemizde bulabilirsiniz. E-Devlet Sorgulama ve Hesaplama Araçları E-Devlet ile alakalı tüm işlemlerin hesaplanabildiği araçlara denilebilmektedir. Diğer araçlarımızda olduğu gibi bu da tamamen doğru ve günceldir.

E-Devlet Sorgulama ve Hesaplama Araçları Güncel Midir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi tamamen günceldir fakat biraz daha ayrıntıya girelim. Öncelikle güncelliği tanımlayacak olursak güncellik eski bir şeyin yerine yenisinin konulmasıdır. Eskisi gider ve yeni hali gelir işte bu güncellemedir. Güncellik oldukça önemli bir kavramdır. Bunun sebebi ise güncel olmayan işlemler, hesaplar veya bilgiler kullanıldığı taktirde insanların yanlış sonuçlara varabilmesidir. Bunu önlemek ve zaman kayıplarını minimuma indirmek için sitemiz tüm sorgulama ve hesaplama işlemlerini hızlı, güncel, verimli bir hale getirmeyi hedeflemektedir.

Bu Araçları Siteme Ekleyebilir Miyim?

  Bu da dahil tüm hesaplama ve sorgulama araçları siteye eklenebilir haldedir fakat bu bazı şartlara tabiidir. Öncelikle eklediğiniz kodda değişiklik yapma hakkına sahip değilsiniz. Diğer bir şart ise eklediğiniz araçların bu siteye ait olduğunu belirtmek zorunda olduğunuzun şartıdır. Bu şartları ve Kullanıcı Sözleşmesi’ndeki şartları ihlal etmediğiniz sürece izin verilen tüm araçları kendi sitenize ekleme imkânı sunuyoruz.

Görüşlerimi Belirtebilir Miyim?

  Herkesin görüşüne önem vermek istiyoruz. Bu sebepten yorum yapmak üye ve üye olmayan herkese açık bir yapıdadır. Eğer sitede veya araçlarda güncel olmayan bir bölüm görürseniz yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir