Sağlık

Bebek Kilosu Hesaplama Aracı – Gebelikte (Anne Karnında) ve Sonrası

Aşağıdaki Bebek Kilosu hesaplama aracında Bebek Kilosu hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Bebek Kilosu Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Bebek Kilosu Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Bebek Kilosu Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.
Eğer bir bebeğiniz olduysa veya olacak ise ve bebeğinizin kilosunu ve diğer bebeklerin ortalama kilolarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bebeklerin kiloları anne ve baba vücut yapısına bağlı olarak artmakta veya azalmaktadır. Bununla birlikte annenin gebe kaldığı sürede yediği yemekler ve aldığı besinler bebeğin kilosuyla doğru orantılıdır. Sitemizdeki bebek kilosu hesaplama aracı sayesinde henüz doğmamış, yeni doğan veya 5 yaşına kadar olan bebeğinizin kilosunu hesaplayabilirsiniz. Eğer bebeğiniz henüz doğmamış ise “İşlem” kısmından “Gebelikte Anne Karnındaki Bebek Kilosu” seçeneğini seçiniz. Devamında ise “Bebeğin Yaşı” bölümünden minimum “4. hafta”dan başlayıp maksimum “42. hafta”ya kadar olan kısımdan gebelik haftanıza göre seçim yapınız. “Hesapla” tuşuna tıkladığınız zaman size bebeğinizin tahmini kilosunu ve baş kalça arası uzunluğunu vermektedir. Bununla birlikte parantez içerisinde bebeğinizin boyu ile ilgili örnek vermektedir. Örneğin 13. Gebelik Haftası’ndaki işlem için yapılan benzetme “Bebeğiniz limon büyüklüğünde.” Benzetmesidir.

Bebek Kilosu Nasıl Hesaplanır?

Sizin, bir anne olarak hislerinizi her ne kadar anlayamasak da anlamaya çalışmaktayız. Bu sebeple böyle bir hizmet sunmak için ortalama bebek kilolarını derledik ve hesaplama aracına çevirdik. Yukarıda “Gebelikte Anne Karnındaki Bebek Kilosu” seçeneğini anlatmıştık. Bir diğer işlem tipi “Doğum Sonrası Bebek Kilosu”dur. Bu hesaplama aracını kullanabilmek için ise “İşlem” kısmından “Doğum Sonrası Bebek Kilosu”nu seçiniz ve “Cinsiyet” bölümünden bebeğinizin cinsiyetini seçiniz. Bunların ardından minimum “Yeni doğan (1-3 günlük)” seçeneğinden maksimum “60 aylık (5 yaş)”a kadar bir seçim yapınız. Tüm bunları seçtikten sonra “Hesapla” tuşuna tekrar tıklayınız. Bu yaptığınız hesaplama sonrasında yukarıdaki bölümde “Ortalama Kilo”, “Ortalama Boy” yer almaktadır. “Ortalama Boy” kısmının altında ise o yaştaki bebeklerle ilgili bilgiler yer almaktadır. Bebek ortalama kilosu hesaplama işlemi genelde istatistiklere dayandırılmaktadır. Ülkeye veya dünyaya göre ayrı olarak ortalama alınmasına rağmen sonuçlar birbirine benzemektedir. Gebelik sırasında sigara kullanan kadınların çocuklarında doğum aykırılıkları ve düşük kilolarda doğum gerçekleştiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bununla birlikte gebelik sırasında, yetersiz ve az beslenme, alkol kullanma gibi durumlarda da bebeğin engelli olma şansı artmaktadır ve doğum kilosunda azalma görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir