Sağlık

Bebek Boyu Hesaplama Aracı – Gebelikte (Anne Karnında) ve Sonrası

Aşağıdaki Bebek Boyu hesaplama aracında Bebek Boyu hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Bebek Boyu Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Bebek Boyu Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Bebek Boyu Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.
  Bebek sahibi olmak isteyen, hali hazırda bebek sahibi olan veya gebe kalıp bebek sahibi olmayı bekleyen pek çok kişinin sorduğu soruların başında gelen “Bebek Boyu Hesaplama” nasıl yapılır ve hesaplama yöntemleri nedir sorularını cevaplayacağız. Öncelikle biliyoruz ki çok heyecanlısınız ve bebeğinizin boyunu, kilosunu hesaplamak istiyorsunuz. Hormonların da verdiği etki ile heyecanlanmak ve henüz doğmasa bile bebeğe sevgi beslemek çok normal bir şeydir. Sonuçta canınızdan bir candır o. Bununla birlikte biz de sorulan bu sorulara cevap olması için “Bebek Boyu Hesaplama Aracı”nı geliştirdik. Girdiğiniz bilgiler sayesinde ortalama bebeğinizin boyunu ve olması gereken boyunu göstermektedir. Bunlar örnek sonuçlar olup, istatistikî verilere dayanmaktadır. Bu sebeple bebeğiniz burada gösterilenden daha küçük veya daha büyük ise bu genetiklerden, hamilelik sırasındaki anne beslenmesinden ve annenin bulunduğu ortamdan kaynaklanabilir. O sebeple eğer bebeğinizin sonuçları ile buradaki sonuçlar uyuşmuyorsa ve doktorunuz bir sorun yok diyorsa kendinize sorun etmemenizi öneririz.

Bebek Boyu Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle aracımızda 2 adet işlem tipi bulunmaktadır. Birinci işlem tipi “Doğum Sonrası Bebek Boyu” yani bebeğiniz doğduktan sonraki işlem tipi, ikinci işlem tipi ise “Gebelikte Anne Karnındaki Bebek Boyu” yani bebeğiniz hala doğmadı ve annesinin karnında ise kullanacağınız işlem tipidir. Bunlardan ilki olan “Doğum Sonrası Bebek Boyu” ile başlayalım isterseniz. Öncelikle işlem tipini seçiniz ve “Bebeğin Cinsiyeti” bölümünden “Erkek” veya “Kız” olmak üzere seçim yapınız. Daha sonra “Bebeğin yaşı” bölümünden en küçük “Yeni doğan” en büyük “5 yaş” olmak üzere seçiminizi yapınız. Tüm işlemleri bitirdiğinize emin olduktan sonra “Hesapla” tuşuna tıklayarak sonuçları görebilirsiniz. Bununla birlikte eğer bebeğiniz henüz doğmadı ise ve onun şeklini, boyunu, kilosunu merak ediyorsanız “İşlem” kısmından “Gebelikte Anne Karnındaki Bebek Boyu” seçimini yapınız ve “Gebelik Haftası” bölümünden en az “4. Hafta” en çok “42. Hafta” seçeneklerinden birinin seçimini yapınız.  Üst kısımda bebeğinizin verdiğiniz seçeneklerine göre ortalama boyu ve benzediği şekil çıkacaktır. Örnek, “Bebeğiniz elma büyüklüğünde”. Tüm bu araçlar bilgi verme amaçlıdır ve tanı yapmak için kullanılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir