Muhasebe

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) 2018 Hesaplama Aracı

Aşağıdaki Asgari Geçim İndirimi Agi hesaplama aracında Asgari Geçim İndirimi Agi hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Asgari Geçim İndirimi Agi Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Asgari Geçim İndirimi Agi Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.

//return false; } tercihsecim();

Asgari geçim indirimi 16 yaşından büyük ve asgari ücret ile çalışan herkese uygulanan bir indirimdir. Bekârlar için farklı, evliler için farklı evli ve çocuğu olan kişiler için daha farklı bir indirim uygulamasına gidilen bu yöntemde çalışan kişilerden vergi indirimi yapılır. Asgari ücret üzerinden her yıl farklı bir fiyat çizelgesi çıkmasından dolayı çoğu kişi asgari geçim indiriminin ne kadar olduğunu merak ederek asgari geçim indirimi hesaplama aracı kullanmaktadır. Asgari ücret üzerinden kişilerin çocuk sayısına, eşinin çalışıp çalışmamasına ve evli olup olmamasına bağlı olarak geçim indirimi fiyatları değişebilmektedir.

Asgari Geçim İndirimi 2018 Yılında Ne Oldu?

1 Ocak 2018 tarihinden sonraki dönemlerde geçerli olacak asgari geçim indirimi bekar ve hiç çocuğu olmayan kişiler için 152,21 şeklinde açıklandı. Buna göre evli ve eşi çalışmayan aynı zamanda 5 çocuklu bir kişiden de 258,76 TL asgari geçim indirimi yapıldı. Devlet tarafından sürekli olarak yenilenen bu rakamların maaşlara uygulanmış halini merak edenler için yeni çıkan asgari geçim indirimi 2018 hesaplama aracı ile birlikte sizde maaşınızı ve asgari geçim indiriminizi hesaplayabilirsiniz. Bu sayede işçi ve işveren arasındaki ödeme sorunları ile ilgili pürüzleri de ortadan kaldırabilirsiniz. Asgari geçim indiriminin hesaplanması bir dizi işlemden oluştuğundan dolayı bu işlemleri sizin yerinize bir başkasının yapmasını istediğinizde sistemimize girebilirsiniz.

Asgari Geçim İndirimi Nasıl Hesaplanır?

Asgari geçim indirimine etki eden pek çok kriter bulunmaktadır. Bu nedenle de hesaplamalarda bunları da göz önünde bulundurmak gerekir. Ancak asgari geçim indirimi hesaplamasında bütün kriterleri tek tek göz önünde bulundurmanın ve indirimleri doğru bir şekilde uygulamamanın zor olmasından dolayı yanlış hesaplamalar yapılabilir. Sizde bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmak yerine doğru bir hesaplama istiyorsanız sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Ayrıca her yıl değişen oranları da hesaplayan sistem sayesinde geçtiğimiz senelerdeki indirimleri değil 2018 yılında açıklanan rakamları uygulayarak indirimlerinizi hesaplayabilirsiniz. Birkaç bilginin girişi ile sonuçları öğrenmek isterseniz pratik hesaplayıcıya sizde tıklayarak maaşınızdaki asgari geçim indiriminden haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir