Eğitim, Sosyal Bilimler

9.Sınıf (Lise 1) Sosyal Bilimler Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı

Aşağıdaki 9. Sınıf Sosyal Bilimler Takdir Teşekkür hesaplama aracında 9. Sınıf Sosyal Bilimler Takdir Teşekkür hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında 9. Sınıf Sosyal Bilimler Takdir Teşekkür Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin 9. Sınıf Sosyal Bilimler Takdir Teşekkür Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
9.Sınıf Sosyal Bilimler Lisesi Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı

E-Okul Sistemiyle %100 Uyumlu

NOT: Bu hesaplama aracı 2017 – 2018 eğitim yılı ve sonrasına (2018 – 2019 dahil) uyumlu olarak hazırlanmıştır. Lütfen tüm kutucukları dikkatli bir biçimde doldurunuz.
* Doldurulması zorunlu alanlar.  1. Haftalık Ders Saati / Puan

  2. /
    Örn. 76,50


Sosyal Bilimler Liseleri’nde okuyan öğrenciler ve anne babaların merak ettiği “takdir teşekkür alıp almadığım nasıl hesaplanır?” sorusuna cevap olması amacı ile bu aracı oluşturduk. Normal liseler için pek çok yerde rastlanabilen bu aracın sosyal bilimler lisesi sürümü yalnızca bizdedir. Bu aracı oluşturmamızın sebebi sosyal bilimler alanında okuyan öğrencilerin bilgi ihtiyacını ve meraklarını giderebilmek ve onların eğitim öğretime daha rahat devam etmelerini sağlayabilmektir. 3 adet sonuç sunan aracımızda birinci sonuç takdir belgesi ikinci sonuç teşekkür belgesi ve üçüncü sonuç ise belge alamamaktır. Her ne kadar takdirname alınınca sevinilse bile teşekkür alınınca hadi neyse dense bile boş denilince de insan üzülmemeli ve yoluna devam etmelidir. Sonuçta bu hayatta kazanmak ve kaybetmek birbirine bağlı iki şeydir. Kazanan bir gün kaybeder. Kaybeden bir gün kazanır. Bu şekilde düşünerek ve çalışmaya devam ederek ileride takdir ve teşekkürler alabilirsiniz.

9.Sınıf (Lise 1) Sosyal Bilimler Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

Böyle bir motivasyon yazısından sonra sizlere bu aracın nasıl kullanılacağını ve merakınızın nasıl gidereceğini anlatacağız. Araç ile ilgili vereceğimiz bilgiler şunlardır. Sosyal Bilimler Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı Milli Eğitim Bakanlığı ve E-Okul ile %100 uyumludur ve çıkan sonuçlar gerçek sonuçlara benzerlik göstermektedir. Fakat bazı durumlarda yanılma payı bulunabilmektedir. Bu yüzden burada düşük sonuç görürseniz üzülmeyin belki normalde daha yüksek almış olabilirsiniz. Aracı kullanmak için 4-5 adet bilgiye ihtiyacınız bulunuyor. Birincisi ders sayınızdır. Tüm not aldığınız derslerin sayısı olan bu bilgiyi aracımızda kullanmanız gerekiyor. İkincisi ise derslerin ismidir. Üçüncüsü derslerin haftalık saat sayısıdır. Dördüncüsü ise o ders aldığınız için toplam ortalama puandır. Yani nottur. Bu bilgileri E-Okul sisteminden edinebilirsiniz ve sistemimizdeki gerekli yerlere yerleştirdikten sonra “Hesapla” tuşuna tıklayarak sonucunuz öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir