Eğitim, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

9.Sınıf (Lise 1) Mesleki Teknik Anadolu Takdir Teşekkür Hesaplama

Aşağıdaki 9. Sınıf Mesleki Teknik Anadolu Takdir Teşekkür hesaplama aracında 9. Sınıf Mesleki Teknik Anadolu Takdir Teşekkür hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında 9. Sınıf Mesleki Teknik Anadolu Takdir Teşekkür Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin 9. Sınıf Mesleki Teknik Anadolu Takdir Teşekkür Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
9.Sınıf Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı

E-Okul Sistemiyle %100 Uyumlu

NOT: Bu hesaplama aracı 2017 – 2018 eğitim yılı ve sonrasına (2018 – 2019 dahil) uyumlu olarak hazırlanmıştır. Lütfen tüm kutucukları dikkatli bir biçimde doldurunuz.
* Doldurulması zorunlu alanlar.  1. Haftalık Ders Saati / Puan

  2. /
    Örn. 76,50


Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde takdir teşekkür hesaplaması diğer sınıflara göre farklı şekilde yapılmaktadır. Bu farklılığın temel nedeni zorunlu derslerin olmasıdır. Toplam 35 saat zorunlu ders, 4 saat seçmeli ders alabiliyorsunuz. Sitemizdeki hesaplama aracını kullanarak dönem sonunda takdir teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Hesaplama aracımız Mesleki Teknik Anadolu Liseleri için sonuç vermektedir. Hesaplama aracımızın verdiği sonuçlar e-okul ile %100 uyumludur.

Mesleki Teknik Anadolu Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

Dönem içerisinde alınan her dersin notu, dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Her ders için bu işlem tekrarlanır. Bulunan sonuçlar toplanır ve haftalık toplam ders saatine bölünür. Elde edilen sonuç dönem ortalamanızdır.

Teşekkür belgesi alabilmeniz için dönem ortalamanız 70,00-84,99 aralığında olmalıdır. Takdir belgesi alabilmeniz için dönem ortalamanız 85,00-100 aralığında olmalıdır. Ortalamanız 70,00 puan altında kalırsa başarı belgesi almaya hak kazanamazsınız.

Yuvarlama İle Belge Alabilir Miyim?

Dönem sonunda birçok öğrenci tarafından sorulan soruların başında gelmektedir. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde dönem sonu başarı belgeleri belirlenirken dönem ortalamaları üzerinde herhangi bir yuvarlama yapılmaz. Örneğin; yıl sonu başarı notunuz 69,99 bile olsa teşekkür belgesi alamıyorsunuz.

Haftalık ders saati fazla olan derslerinizin ortalamaya etkisi diğer derslerinize göre daha fazla olacaktır. Matematik, Edebiyat ve Yabancı Dil dersleri diğer derslerinizden daha fazla haftalık ders saatine sahiptir. Dönem ortalamanızın büyük bir kısmını bu derslerin belirlediğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir