Eğitim, İlk Okul - Orta Okul - Lise Takdir Teşekkür

11.Sınıf (Lise 3) Takdir Teşekkür Hesaplama (E-Okul Sistemi Uyumlu)

Aşağıdaki 11. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama aracında 11. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında 11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin 11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
11.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı

E-Okul Sistemiyle %100 Uyumlu

NOT: Bu hesaplama aracı 2017 – 2018 eğitim yılı ve sonrasına (2018 – 2019 dahil) uyumlu olarak hazırlanmıştır. Lütfen tüm kutucukları dikkatli bir biçimde doldurunuz.
* Doldurulması zorunlu alanlar.  1. Haftalık Ders Saati / Puan

  2. /
    Örn. 76,50


Değişen eğitim sisteminde öğrenciler, Takdir Belgesi ve Teşekkür Belgesi gibi başarılarını gösteren belgelerin, nasıl hesaplandığını merak etmektedir. Hesaplamasorgulama.com olarak, bu konuda sevgili öğrencilerimizin yanında olduğumuzu, göstermek istiyoruz. 11. sınıf yani lise son sınıflar için takdir teşekkür hesaplaması, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için özel olarak hazırlanmıştır. E-okul sistemi ile uyumlu olarak hazırladığımız hesaplama aracıyla öğrencilerin kafalarındaki soru işaretlerini gideriyoruz.

Sitemizin 11. Sınıf takdir teşekkür hesaplama aracımız, e-okul ve öğrencilerin yıl sonunda alacakları karneyle %100 uyum sağlamaktadır. Öğrencilerin derslerinden aldığı notları ve haftalık ders saatlerini doğru girdikleri takdirde, sitemizden elde edecekleri sonuçlar ile yıl sonu karnelerindeki sonuçların birebir aynı olduğunu görecektir.

Lise 11. Sınıf (Lise Son) Ağırlık Puan Ortalaması

Son sınıf (11. Sınıf) ağırlıklı puan ortalama hesaplaması; öncelikle, her bir dersin puan ortalaması alınır. Puan ortalaması alınan ders ile haftalık ders saati çarpılır. Çıkan çarpım sonucu ve derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç, son sınıf (11. Sınıf) için ağırlıklı puan dönem ortalaması sonucunu verir.

Bu sonuç doğrultusunda; 70.00-84.99 arasında ise Teşekkür Belgesi alınır. Eğer, 85.00-100 arasında ise öğrenci, Takdir Belgesi alır.

Lise 11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplaması

Lise 11. Sınıf takdir teşekkür hesaplaması; sitemizde yer alan hesaplama aracına öğrenciler, ders adını (zorunlu değil) seçmeli, sonra haftalık ders saatini ve ortalama puanını girerek, takdir teşekkür hesaplama işlemini gerçekleştirmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir