Matematik

Kelime Sayısı Hesaplama Aracı – Karakter ve Kelime Sayacı Hesaplama

Aşağıdaki Kelime Sayısı hesaplama aracında Kelime Sayısı hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Kelime Sayısı Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Kelime Sayısı Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları Girdiğiniz metindeki kelime sayısı: 0
Girdiğiniz metindeki karakter sayısı: 0
Kelime Sayısı Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.


Yazmak eskiden beri var olagelmiş özelliklerden biri. Günümüzde ise pek çok kişi yazarlık, editörlük, kitap-makale-tez yazımı gibi alanlarda kağıt ve kalemden yardım alıyor. Yazmanın öneminin artması ile birlikte dijital dünya üzerinde yazı yazma konusu da kalıcılığı sağlamak isteyen pek çok kişinin tercihlerinden biri oluyor. Özellikle de yazdıklarını takipçileri ve ya okurları ile paylaşmak isteyen kişilerin büyük bir kısmı internet üzerinden kelime sayısı hesaplama gibi programlara ihtiyacı olabiliyor. Eskiden yazı yazmak herhangi bir kazanç yolu değil iken günümüzde yazarlık ve bazı konularda düzenlemelerin yapılması büyük kazanç kapılarından birini açıyor.

Kelime Sayısı Hesaplama Neden Önemlidir?

İnternet üzerinden yazarlık yapan ve ya kendi projelerini hazırlayan kişilerin belirli sınırlarda yazılar kaleme alması gerekiyor. Özellikle son zamanların en kazançlı işlerinden biri olan makale yazarlığı, editörlük ve blog açmak gibi uğraşlarda kelimelerin seçimi kadar kelimelerin sayısı da önemli konulardan oluyor. 100 kelime gibi bir sınıra ulaşmayan yazılarda makale özelliği görülmezken bazı konularda ise sayfalar dolusu bilgi hazırlanabiliyor. Sayfalar dolusu bilginin fiyatının belirlenmesinde de kelime sayısı hesaplama aracı gibi araçlardan faydalanmak daha iyi sonuçlar veriyor. Ayrıca kelime seçimlerinde de belirli kelimelerin yazı içerisinde kullanılması gerekiyor. Kelime sayısı hesaplayıcılar bu kelimelerin kaç kere kullanıldığı gibi bilgileri de elde etmeyi sağlıyor.

Kelime Sayısı ve Özellikleri Nasıl Hesaplanır?

Yazılardaki kelime sayısını hesaplamak isteyen kişilerin yazıyı kayıt ettikleri belgenin içerisinden kelime sayısı hesaplama alanına kopyalayarak yapıştırmaları gerekmektedir. Bu kısımdan gerekli yolları izlemeleri halinde yazı içerisindeki kelime sayısı, harf sayısı, satır sayısı ve kullanılan her kelimenin kaç kere kullanıldığı gibi detaylar bu program sayesinde kısa sürede ortaya çıkabilmektedir. SEO uygulamalarında anahtar kelime kullanımı ve kelime yoğunluğu ölçümü gibi durumlarda da etkili bir şekilde kullanılabilecek olan bu program ile yazılar daha kaliteli bir şekilde hazırlanabileceği gibi gerekli bilgiler ışığında daha net bir fiyat belirlemesi de yapılabilir. Bu sistemi en gelişmiş şekilde kullanmak isterseniz sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir