Muhasebe

Fazla Mesai Ücreti ve Saati Hesaplama Aracı (2018 Uyumlu)

Aşağıdaki Fazla Mesai Ücreti hesaplama aracında Fazla Mesai Ücreti hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Fazla Mesai Ücreti Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Fazla Mesai Ücreti Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Fazla Mesai Ücreti Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.


  1. Örn. 50

    Örn. 40

    Örn. 30


Mesai Ücreti Nedir?

  Mesai çalışan kişinin sözleşmede yazan çalışma süresinin dışında fazladan çalışması durumuna denmektedir. Mesai denen kavram çalışanın isteğine bağlıdır. Fakat eğer çalışan ve işveren mesai yapılacağına bir arada karar verirse işveren kişinin mesai süresi kadar bir ücreti çalışanın aylık maaşına eklemesi gerekmektedir. Bu süreç iş sözleşmesinde ve yasalarla belirlenmiştir. Biz de eğer mesaiye kalan çalışanlar varsa bu kişiler için mesai ücreti hesaplama aracını geliştirdik.

Mesai Ücreti Ne İşe Yarar?

Mesai ücreti fazladan çalışan işçinin hakkını almasına yarar ve aynı zamanda işverenin de işine yaramaktadır. Bazı özel firmalarda mesai ücreti normal ücretten biraz daha fazla olmaktadır. Bizim mevcut hesaplama aracımız en alt taban fiyatını göstermesine rağmen firmanızdaki mesai ücreti buradakinden daha fazla olabilmektedir. Buradaki mesai ücreti taban mesai ücretidir. Mesai ücreti olmasaydı çalışanlar artan işleri zaman ayırıp da yapmazlardı ve işverenler ertesi güne kadar beklemek zorunda kalırdı sonucunda zarar etme durumu ortaya çıkardı.

Fazla Mesai Ücreti ve Saati Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

  Eğer mesaiye kalan bir çalışansanız ve ücretinizi doğru hesaplamak istiyorsanız bizim aracımız kullanmanız şiddetle önerilmektedir. Bunun sebebi aracımızın taban fiyattan ve tamamen doğru sonuç vermesidir. İşvereniniz yanlışlıkla az veya fazla maaş verirse web sayfamızdaki araç sayesinde böyle yanlışlıkları engelleyebilirsiniz. Ayrıca eğer bir işverenseniz çalışanlarınıza ne kadar maaş vereceğinizi de hesaplayabilirsiniz. Kullanımını anlatacak olursak, öncelikle aylık aldığınız maaşı birinci bölüme giriniz, ardından haftalık kaç saat çalıştığınızı (GÜNLÜK ÇALIŞMA SAATİ * HAFTALIK ÇALIŞMA GÜNÜ) giriniz ve son olarak kaç saat mesaiye kaldığınızı veya personellerinizin kaldığını yazınız. Hesapla düğmesine tıklayarak sonucu görebilirsiniz.

Hesaplamalar Nasıl Yapılmaktadır?

  Sitemizde oldukça bilgili programcılar yer almaktadır. Bu sebeple bu tür muhasebe formüllerini tam anlamıyla kavramışlardır ve bunu bir araca çevirme kabiliyetine sahiplerdir. Bu sayede her türlü hesaplama fonksiyonunu kolayca ve hızlıca kullanabilirsiniz.

Mesai Ücreti Hesaplama Aracını Kimler Kullanabilir?

  Özel sektörde veya devlet kurumlarında çalışan her türlü personel ve işveren bu aracı rahatlıkla kullanabilir. Örneğin 30 tane çalışanınız var ve her birinin ayrı mesai saatleri ve maaşları var bunları aracımıza girerek ve sonuçları kaydederek maaşları verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir