Finans

Bono Getirisi Hesaplama Aracı – Hazine Bonosu Ne Kadar Kazandırır?

Aşağıdaki Bono Getirisi hesaplama aracında Bono Getirisi hesaplama şeklinizi seçtikten sonra hesaplama için sizden istenen gerekli bilgileri giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında Bono Getirisi Hesaplama ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını ve ziyaretçilerimizin Bono Getirisi Hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de kendi yorumunuzla katkıda bulunabilirsiniz.

Hesaplama Sonuçları
Bono Getirisi Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.


  1. Örn. 42500,75

  2. Örn. 12,75

  3. Örn. 30


Senet kelimesi ile aynı anlamda kullanılan bono, belirli bir sürenin sonunda getirisi olan kıymetli evrak anlamına gelmektedir. Belirli bir paranın belirli bir süre sonra ödeneceğinin kanıtı olan bono hazine bonosu, banka bonosu, altın- gümüş- platin bonosu ve finansman bonosu gibi çeşitleri vardır. Bonolar gününden önce el değiştirmediği ve bozulmadığı sürece belirli bir getiri sunarlar. Bono getirisi hesaplama konusunda yardım almak istediğinizde ise sizde sayfamıza gelerek bonolarınızın ne kadar getiri sunduğunu öğrenebilir ve kar oranınızı görebilirsiniz. Günlük olarak kar getiren bonolarda hesaplama zaman zaman zor olabilir ve kısa sürede hesaplama yapmanız gerekirken uzunca bir süre hesaplar arasında kalabilirsiniz. Bununla uğraşmak yerine sayfamıza gelerek hesaplama yapmaya başlayabilirsiniz.

Bono Hesaplamaları Çok Kısa Sürede Tamamlansın!

Bono getirisi hesaplama sayfamıza geldiğinizde yüksek miktarlardaki anaparanızın kaç gün durduğunu ve yıllık faiz oranını girerek hesaplama yapmanız gerekecektir. Bu işlemi kendiniz yapmak istediğinizde sonuçlarını birebir doğru bir şekilde çıkmayabilir. Ayrıca zaman alan hesaplamalarda anaparanın yüksek olması hesaplama karışıklıklarına neden olacaktır. Sayfamıza geldiğinizde bono getirisi kısmına tıklayarak sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde boşluklara doldurmanız halinde kısa sürede sonuçlar parmaklarınızın ucuna dökülecektir. Zaman kaybı yaşamak istemiyor ve doğru bir hesaplama istiyorsanız sizde tıklayın ve sonuçları kısa sürede öğrenin.

Stopaj Kesintisini Hesaplamakla Uğraşmayın!

Bono getirisi hesaplama işlemlerinin yapılmasının ardından stopaj uygulanması gerekir. Çünkü bazı bonolarda stopaj uygulanırken bazılarında uygulanmamaktadır. Ancak genel olarak stopaj uygulaması yapıldığından dolayı bu oranı brüt getiriden düşmeniz gerekecektir. Sayfamızda bunun içinde size yardımcı olacak ayrı bir kısımdan indirimleri hesaplayabilirsiniz. Asıl miktarı bulmanızda yardımcı olacak olan sistemimiz ile hem stopaj hem de getiri konusunda sorunsuz bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz. Mevduatlı sistemler ve diğer sistemlerde getirinin farklı farklı olmasından dolayı hesaplamalarda değişiklikler olabilir. Böyle durumlarda faiz oranları değişecektir. Bu hesaplamalarda faiz oranınızı doğru bir şekilde yazmaya ve anaparanın miktarını da doğru bir şekilde yazmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca vadeye bırakılan günün yanlış girilmesi sonuçları değiştirebilir. Vadeye kalan günü bulmak için bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir